O mnie Oferta Psychiatria Cennik Współpracownicy Psychoterapia Aktualności Kontakt
strona główna
    
dodaj do ulubionych
    
mapa strony
    
kontakt
Oferta Psychiatria
Badanie, diagnoza i leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia (indywidualne sesje z klientami) następujących schorzeń:
 • Zaburzenia nerwicowe najczęściej lęku napadowego lub panicznego z pełnymi objawami psychosomatycznymi.
 •  

 • Fobie - lęki sytuacyjne jak agorafobia, fobia komunikacyjna, klaustrofobia, fobia społeczna, bakteriofobia.
 •  

 • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw), gdzie najlepsze efekty leczenia daje właśnie połączenie farmakologii i psychoterapii.
 •  

 • Depresja na poziomie nerwicowym, czyli zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane, w których obniżenie nastroju nie jest tak głębokie jak w depresji afektywnej, zaburzenia snu dotyczą głównie trudności w zasypianiu, dominuje egocentryzm, poczucie krzywdy a nie poczucie winy, a także lęk napadowy, w tym obawy i lęk o swoje zdrowie tak silne, że ich konsekwencją są wielokrotne badania u lekarzy internistów, gastrologów, kardiologów.
 •  

 • Depresja afektywna, dawniej depresja endogenna jednobiegunowa (JCHA) lub dwubiegunowa (CHAD), która jest najbardziej dramatyczną ze wszystkich rodzajów depresji. W przeciwieństwie do depresji nerwicowej charakteryzuje się bardzo głębokim obniżeniem nastroju, głębokim zniechęceniem do życia, pesymistycznym nastawieniem do przyszłości, lękiem wolnopłynącym, anhedonią (niemożnością odczuwania radości czy zadowolenia), głębokim poczuciem winy i kary, poważnymi zaburzeniami rytmu dobowego - niemożnością zaśnięcia wieczorem oraz budzeniem się w nocy lub wcześnie rano z silnym lękiem i często z myślami samobójczymi.
 • W przeciwieństwie do zaburzeń nerwicowych (klasyfikowanych jako zaburzenia emocjonalne) w depresji afektywnej mamy do czynienia z istotną komponentą biochemiczną - obniżeniem poziomu serotoniny, noradrenaliny i dopaminy.

 • reakcje na stres (zespół adaptacyjny), przedłużona reakcja depresyjna na stres, oraz odległe następstwa stresu posttraumatycznego (PTSD).

Mając 44 letnie doświadczenie w pracy psychiatry, wyszkolonego w Klinice Psychiatrii CM UJ, będąc uczniem i asystentem prof. Kępińskiego, traktuję każdego pacjenta indywidualnie, repliki zegarków rolex starając się nawiązując jak najlepszy kontakt, prowadzę dialog a nie jednostronne nakazy i zalecenia. Rozmowa nie dotyczy jedynie objawów chorobowych, lecz poruszane są problemy osobiste, rodzinne i zawodowe pacjenta. 

Swoim pacjentom, będącym w leczeniu, oferuję bezpłatne konsultacje telefoniczne, dając poczucie bycia zaopiekowanym o każdej porze dnia.
                                                                                                        


                                        Andrzej Polewka - ZnanyLekarz.pl    
    
    
    
© 2021 - AndrzejPolewka.pl - All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzeżone
strony www