O mnie Oferta Psychiatria Cennik Współpracownicy Psychoterapia Aktualności Kontakt
strona główna
    
dodaj do ulubionych
    
mapa strony
    
kontakt
O mnie
UWAGA!!!
AKTUALNIE z uwagii na epidemię koronawirusa, wychodząc Państwu naprzeciw pracujemy ONLINE:
psychiatria, psychologia , psychoterapia online
wizyty-video oraz tele-wizyty
zadzwoń i umów się na wizytę 

W roku 1967 ukończyłem Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie CM UJ), tytuł doktora nauk medycznych uzyskałem w roku 1977. Pracowałem jako specjalista psychiatra w Klinice Psychiatrii CM UJ w Krakowie, byłem również ordynatorem oddziału leczenia depresji.  Od roku 1985 prowadzę prywatną praktykę specjalistyczną - gabinet lekarski psychiatryczny, w którym współpracuję z psychologami i psychoterapeutami.

W ramach mojej działalności naukowej prowadziłem badania z zakresu nerwic, leczenia i rehabilitacji schizofrenii (praca doktorska: "Rehabilitacja chorych na schizofrenię w klubie byłych pacjentów"),  nastepnie podjąłem szereg badań z zakresu depresji oraz samobójstw.

Chciałbym także dodać, iż od roku 1971 do chwili obecnej byłem autorem (lub współautorem) ponad pięćdziesięciu prac opublikowanych w recenzowanych czasopismach.

Zebrałem obszerny materiał do pracy habilitacyjnej na temat klinicznych i psychospołecznych aspektów uwarunkowań prób samobójczych, na podstawie badań przeprowadzonych w Klinice Toksykologii CM UJ.

Od roku 2005 należę do Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego w Warszawie, gdzie zostałem wybrany do Zarządu Głównego. Od roku 2006, po utworzeniu Oddziału Wojewódzkiego PTS w Krakowie, pozostaję jego prezesem. Jestem autorem rozdziałów w kolejnych monografiach "Suicydologii", wydawanej przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w Warszawie oraz rozdziału w monografii "Szczypta naszej nadziei".

Majac 44 letnie doświadczenie w pracy psychiatry, wyszkolonego w Klinice Psychiatrii CM UJ, bedąc uczniem i asystentem prof. Kępińskiego, traktuję każdego pacjenta indywidualnie, starając się nawiązac jak najlepszy kontakt, prowadzę dialog a nie jednostronne nakazy i zalecenia. Rozmowa nie dotyczy jedynie objawów chorobowych, lecz poruszane są problemy osobiste, rodzinne i zawodowe pacjenta. 


    
    
    
    
© 2021 - AndrzejPolewka.pl - All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzeżone
strony www